J

Je to už skoro tradice, že když teplota klesne někam k mínus 15°C vydávám se fotit ranní Prahu. Nejinak tomu bylo tuto neděli. Už průchod přes Kampu naznačoval, že zima bude pěkně vlezlá. Z Vltavy se pářilo a nad hlavou zářilo pár nejjasnějších hvězd, zbytek už zmizel v blížícím se svítání. Karlův most byl takřka prázdný (with compliments from covid), a uprostřed byl pruh sněhu, na kterém nadšenci přes den běžkují a kochají se výhledem na starou Prahu. Než jsem si postavil stativ, bylo nás fotografů v řadě hned několik. Ale jinak ticho a prázdno, jako kdysi dávno, měl jsem pocit, že do mě každou chvíli zezadu narazí koňské spřežení.

It is almost a tradition that when the temperature drops somewhere to minus 15 °C I go to shoot Prague’s sunrise. It was no different this Sunday. The walk through Kampa indicated that the weather will be ice-cold. There was a lot of steam and fog from the Vltava river and only few brightest stars shone from the above, the rest disappeared in the approaching dawn. Charles Bridge was almost empty (with compliments from covid), and there was a strip of snow in the middle on which enthusiasts during the day enjoyed cross-country skiing with a fantastic view of the old city. Before I managed to tighten my tripod, other (unknown to me) photographers arrived and so there were several of us in a row. Other than that, there was just silence and a calm atmosphere, as if we moved from today back to the old times with no traffic and no tourists. At times, I turned around as I had the feeling that a horse-drawn carriage would strike me from behind.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A jak se tak Slunce pomalu ale jistě klubalo ven, cáry mlh z Vltavy tu a tam přelétly přes Karlův most, stejně jako hejna ptáků, kteří snad letěli někam, kde je tepleji.

As the Sun slowly but surely gleamed out, fog strips from the Vltava river flew here and there over Charles Bridge, as did flocks of birds that have perhaps flown somewhere warmer.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A pak, v kontrastu se zimou, která se víc a víc zakusovala do prstů a tváří, vyšel ohnivý kotouč a den definitivně převzal vládu nad Valentýnskou nedělí.

And then, in stark contrast to the biting cold, a fiery disk came out and the day finally took reign over Valentine’s Sunday.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

No related articles yet.

There are no comments

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..